-5% na całe zakupy Kod: START Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny sklep Amix Nutrition

Chelaty ChelaZone

Minerały w formie Chelatów

Amix ChelaZone to chelatowane minerały, żelaza (IronChel), cynku (ZincChel), wapnia (CalciChel), miedzi (CopperChel), magnezu (MagneChel), a także zestawy MultiChel Complete 6 zawierający w składzie wszystkie minerały oraz MultiChel w skład którego wchodzi wapń, magnez i cynk.

chelaty-minerały-amix

Bardzo ważną informacją jest ta mówiąca o tym, że chelatów nie da się przedawkować gdyż organizm uwalnia minerały ukryte w chelatach dopiero, kiedy tego potrzebuje. W przeciwnym razie są one usuwane. Jeśli chodzi o prozdrowotne zastosowanie chelatów, to są one używane przy schorzeniach takich jak miażdżyca i choroba wieńcowa, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera i łuszczyca i wiele więcej.

WARTO PRZECZYTAĆ

 • Chelat Żelaza, jest jednym z najmniej przyswajalnych pierwiastków, dlatego ze szczególną troską należy dbać o jego suplementację. Żelazo w formie chelatu aminokwasowego jest polecane przede wszystkim osobom regularnie spożywających produkty mleczne, gdyż wapń ogranicza wchłanianie tego pierwiastka.
 • Chelat Cynk, polecany jest głównie osobom, które żyją w zanieczyszczonym środowisku, codziennie wykonują ciężką pracę lub regularnie uprawiają aktywność fizyczną. Suplementacja cynkiem pomaga odtruć organizm z toksyn i spowolnić proces starzenia się.
 • Chelat Wapnia, kompleks aminokwasowy wapnia pomaga w procesie budowy kości i zębów: zapobiega odwapnieniu, zniekształceniu i kruszeniu kości
 • Chelat Miedzi, chroni tkanki przed uszkodzeniami wywołanymi wolnymi rodnikami tlenowymi oraz wzmacnia układ odpornościowy. Reguluje ciśnienie krwi i rytm serca, zwiększa płodność.
 • Chelatu Magnezu, wysoko przyswajalne źródło magnezu wspomoże w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.
 • Chelat Manganu , wpływa na takie procesy, jak wytwarzanie hormonów śledziony, syntezowania barwnika występującego we włosach oraz skórze, regulowanie popędu seksualnego, a także odpowiednie odżywienie naszego mózgu.

Czym są chelaty?

Chelaty są to substancje, które składają się z 2 cząstek aminokwasów i 1 cząstki danego minerału. W procesie chemicznym przekształcają pierwiastki w formie nieorganicznej w postać przyswajalną przez nasz organizm, czyli formę organiczną. Odpowiadają za tempo przyswajania tych pierwiastków, ich transport i proces usuwania z naszego organizmu. W związku z tym  chronią nasz organizm przed niedoborem, zatruciem i zbyt wysokim stężeniem pierwiastków, szczególnie tych, które łatwo przedawkować.


Dlaczego warto stosować chelaty?

 • najwyższa przyswajalność
 • obojętne i stabilne chemicznie (nie dysocjują na jony)
 • odporne na kwaśne środowisko PH w żołądku
 • nie podrażniają układu pokarmowego
 • wchłaniane w świetle jelita (jelito czcze i kręte)

W dzisiejszych czasach wybierając suplementy diety w formie multiwitaminy zależy nam przede wszystkim na jakości i dobrym przyswajaniu. I tak powinno być. To głównie jakość daje nam gwarancję tego, że dany produkt jest czysty, wyprodukowany z najlepszych możliwie surowców, a do jego produkcji zostały użyte najlepsze metody. Mówiąc o jakości witamin i minerałów warto spojrzeć w stronę chelatów.

Grid List

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8