-5% na całe zakupy Kod: START Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny sklep Amix Nutrition

199,00 

Libido

Suplementy i preparaty na libidosuplementy na libido

Suplementy i odżywki poprawiające poziom libido to w większości naturalne substancję. Przeważnie są to ziołowe ekstrakty lub aminokwasy pozytywnie wpływające na ukrwienie, przykładowo arginina czy cytrulina. Wśród ziołowych preparatów wspomagających popęd płciowy znajdziemy głównie rośliny takie jak Tribulus Terrestris, Maca, Saw Palmetto czy różne odmiany żeń-szenia.

CERTYFIKATY JAKOŚCI AMIX

WARTO PRZECZYTAĆ

U mężczyzn bardzo dobrze sprawdzą się dobrze skomponowane boostery testosteronu. Pozytywny wpływ na libido mogą mieć również różnego rodzaju adaptogeny. Aminokwasy takie jak Arginina wpływają na popęd płciowy poprzez wspomaganie erekcji dzięki lepszej dostępności tlenku azotu we krwi.

Buzdyganek Naziemny. DAA czy Saw Palmetto zwiększają poziom testosteronu, który bezpośrednio wpływa na witalność i samopoczucie u mężczyzn. Korzeń Maca oddziałuje na gospodarkę hormonalną zarówno kobiet jak i mężczyzn, suplementacja nim pozytywnie wpływa na popęd seksualny. Firma AMIX Nutrition ma w swojej ofercie wiele preparatów, które pozytywnie wpłyną na libido, od boosterów testosteronu takich jak AmixTM TestoF- 200, przez aminokwasy – Amix Arginine, po typowe roślinne ekstrakty takie jak Peruvian Maca.

Suplementy na libido

Libido to bardzo ważny element naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Na pociąg seksualny składa się bardzo wiele czynników. Zaczynając na odpowiednim poziomie hormonów płciowych kończąc na zwyczajnym uczuciu zmęczenia. Na libido wpływ ma także nasz sposób odżywiania – dieta, która może być uzupełniona odpowiednimi suplementami.

Suplementy diety wspomagające libido to bardzo szeroka grupa produktów. Działanie preparatów na libido jest bardzo szerokie. Poza pożądanym efektem (wiadomo jakim), możemy spodziewać się znaczącej poprawy samopoczucia, jakości snu a nawet siły. Wiele suplementów na libido ma na zadanie – zwiększyć poziom hormonów płciowych, przykładowo testosteronu, który jest bardzo ważny do budowania masy mięśniowej. Dlatego jednocześnie możesz poprawić swój pociąg płciowy i zbudować doskonałą i imponującą sylwetkę! Suplementy diety na libido to starannie opracowane, zaawansowane formuły. Firma Amix Nutrition oferuję jedne z najlepszych preparatów na rynku o pewnym i skutecznym działaniu.

poziom-testosteronu-wiek

poziom-testosteronu-wiek

Testosteron a suplementy

Testosteron to praktycznie najważniejszy czynnik wpływający na męskie libido. Jest najważniejszym męskim hormonem płciowym. Testosteron to właściwie 17β-hydroksy-4-androsten-3-on. Jest organicznym związek chemiczny zaliczany do grupy androgenów.

testosteron wzór chemiczny

testosteron wzór chemiczny

Naturalnie produkowany jest w jądrach,  za ten proces odpowiadają komórki śródmiąższowe Leydiga. Testosteron powstaje również w korze nadnerczy, jednak w znacznie mniejszym stopniu niż w jądrach. Organizm kobiet nie jest wolny od testosteronu, jest on jednak zdecydowanie mniej powszechny. Jest produkowany przez łożysko i jajniki. Testosteron jest niezmiernie ważny dla każdego mężczyzny. Bezpośrednio wpływa na samopoczucie i libido. Jest niezbędny do budowania masy mięśniowej, siły i odpowiedniej regeneracji. Dlatego bardzo ważne jest żeby zadbać o odpowiedni poziom testosteronu. Możesz wspomóc swój organizm, jednocześnie zwiększając libido, za pomocą odpowiednich suplementów. Sprawdź mieszanki zwiększające poziom testosteronu i libido, przykładowo Amix Nutrition MytoTest V3.

Test v3 amix muscle core

Testosteron możemy podzielić na 3 rodzaje:

  • Największa grupą testosteronu, który znajduję się w naszym organizmie, jest tak zwany testosteron związany. Pokrywa około ⅔ całkowitych pokładów tego anabolicznego hormonu. We krwi łączy się z globuliną, która odpowiada za łączenie hormonów płciowych (SBGH). Niestety ten rodzaj testosteronu nie może być wykorzystany przez nasz organizm. Właśnie dlatego nazywamy go związanym
  • Drugim rodzajem hormonu jest testosteron zwany luźno związanym. Pokrywa mniej więcej ⅓ całkowitego testosteronu występującego w organizmie. Jest zdecydowanie bardziej dostępny niż testosteron związany. Jednak pomimo to, nasz organizm nie może swobodnie korzystać z tych zasobów.
  • Ostatni i najważniejszy testosteron w naszym organizmie. Nazywamy go testosteronem wolnym. Niestety pokrywa jedynie 1-4% całkowitego testosteronu występującego w organizmie. Jego nazwa nie jest przypadkowa, wolny testosteron swobodnie krąży we krwi. Nasz organizm może wykorzystać go w każdym potrzebnym momencie. Co więcej, za pomocą enzymu 5-alfa-reduktazy, przekształca się w dihydrotestosteron. Związek ten wykazuje około 3 razy mocniejsze właściwości niż zwykły testosteron. Wykazuje niesamowicie mocne działanie androgenne, tym samym wpływając na rozwój sylwetki, regenerację, samopoczucie a przede wszystkim libido.

testosteron biodostępny

testosteron biodostępny

Warto zadbać o poziom wolnego testosteronu stosując odpowiednie suplementy. Doskonałym wyborem będzie innowacyjna formuła Amix Testo F-200. Produkt został oparty o 4 sprawdzone składniki (DAA, Tribulus Terrestris, L-Arginina oraz Peruvian Maca) i wzbogacony o najnowsze mieszanki, których skuteczność potwierdzają badania naukowe. Zadbaj o swój wolny testosteron i popraw libido!


Estrogeny a poziom LIBIDO

Powiedzieliśmy sobie już wszystko na temat testosteronu, ale nie możemy pominąć płci pięknej. Problem z libido dotyczy nas wszystkich, dlatego ta grupa suplementów nie jest przeznaczona jedynie dla mężczyzn. Jednak Panie nie skorzystają wiele na stosowaniu boosterów testosteronu, tutaj potrzebne są produkty pozytywnie wpływające na poziom estrogenów. Co ciekawe estrogen jest również niezbędny w organizmie mężczyzny, jego niedobór w jądrach może skutkować bezpłodnością. Estrogeny to grupa hormonów płciowych, w jej skład wchodzi estron (E1), estradiol (E2), estriol (E3) i estetrol (E4), ten ostatni występuje jednak jedynie podczas ciąży.

Estrogen, damskie hormony

Estrogen, damskie hormony

Wytwarzanie estrogenów normowane jest przez hormon folikulotropowy, który wydziela przysadka mózgowa. Estrogeny wytwarzane są z cholesterolu, synteza zachodzi w największym stopniu w jajnikach. W mniejszym stopniu powstają też w łożysku, tkance tłuszczowej, kościach, mózgu. Odpowiedni poziom estrogenów jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

poziom estrogenu u kobiet

poziom estrogenu u kobiet

Tak samo jak testosteron u mężczyzn, estrogeny determinują i mają wpływ na praktycznie wszystko. Od samopoczucia, po cechy płciowe, zdrowię organizmu po libido. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o ich odpowiedni poziom i równowagę. Doskonałym suplementem, który wspomaga utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej jest Amix Peruvian Maca. Korzeń Maca stosowany jest od pokoleń. Już w starożytności uważano go za lek na bezpłodność, poprawę libido i normowanie cyklu menstruacyjnego.

peruvian MACA amix

Suplementy na poziom libido u kobiet

  • Korzeń Maca

Maca to zwyczajowe określenie rośliny, której biologiczna nazwa to Lepidium Meyenii. Pieprzyca peruwiańska należy do rodziny Brassicaceae. Korzeń, który jest interesującym nas elementem, przypomina bulwę rzepy. Mace możemy podzielić na kilka rodzajów, głównie ze względu na kolor korzenia, który może być czerwony, czarny, różowy lub żółty. Krajem pochodzenia rośliny jest Peru. Tamtejsze ludy wykorzystują korzeń Maca od ponad 4 tysięcy lat.

korzeń-maca

Pierwotnie był suszony, sproszkowany i stosowany jako dodatek do wielu dań i koktajli. Obecnie możemy znaleźć Mące w formie wygodnych kapsułek. Stosowanie suplementu ma poprawić libido, samopoczucie i jakość życia. Szereg badań potwierdza wpływ korzenia Maca na zwiększenie libido. Przykładowo w badaniu z 2008 roku, które zostało przeprowadzone w Massachusetts General Hospital w Bostonie, udowodniono pozytywny wpływ suplementacji Maci na libido. Grupa 20 osób w różnym wieku i płci zostało poddane podwójnej ślepej próbie. Suplementacja 3g Korzenia Maca znacząco poprawiła pociąg płciowy badanych. W innym opracowaniu, prawie 60 mężczyzn w przedziale wiekowym 21-56 lat, zostali poddani podwójnej ślepej próbie. W 8 tygodniu badania zanotowano znaczący wzrost libido u grupy przyjmującej suplement z Lepidium Meyenii.

Stres a libido

Stres powoduje niesamowite spustoszenie w naszym organizmie. Problemy z zasypianiem i skupieniem, większe rozdrażnienie negatywnie wpływa na nasze relację z ludźmi, dodatkowo problemy zdrowotne, między innymi z układem sercowo-naczyniowym. To wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Nadmierny stres to bardzo powszechne zjawisko w naszym życiu.

Powoli można go uznać za swego rodzaju chorobę cywilizacyjną. Jednak stres upośledza też jedną bardzo istotną rzecz – libido. Jednak istnieje wiele sposobów na ograniczenie stresu, przykładowo suplementy diety. Amix The Cortisol Blocker´s to mieszanka zaprojektowana do walki ze stresem. Ma za zadanie zniwelować produkcję nadprogramowego kortyzolu – hormonu stresu. Łatwy sposób na poprawę swojej codzienności i zwiększenie libido!

The Cortisol Blocker´s Amix

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18801111

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12472620

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1325348

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18611150

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10746516

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19860889

Grid List

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15