-7% na całe zakupy Kod: WITAMINKI Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny dystrubutor Amix Nutrition

199,00  brakuje do darmowej wysyłki

CarnoSyn 100 caps, Amix Nutrition [BETA-ALANINA]

(1 opinia - kliknij i zobacz)

89,90 

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Sprawdź koszty wysyłki

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Udostępnij

Opis

Amix Carnosyn – beta-alanina w kapsułkach

Jesteś aktywnie trenującym sportowcom? Chcesz podnieść swoje wyniki, zbudować masę mięśniową czy pobić rekord? Nie ważne na jakim szczeblu zaawansowania jest twoja kariera. Beta-alanina w opatentowanej, najlepszej z możliwych, formie AMIX CarnoSyn,  zapewni twoim mięśniom niespotykaną dotąd wydajność. Beta-alanina jest świetną substancją suplementowaną przez sportowców na całym świecie. Swoje zastosowanie znajduje głównie w sportach wytrzymałościowych i wytrzymałościowo-siłowych, jednak równie dobrze sprawdzi się podczas treningu ukierunkowanego na rozwój sylwetki i siły. Doskonały booster wytrzymałości, który pozwoli Ci wykonać więcej powtórzeń w znacznie krótszym czasie. Dzięki dopracowanej formule, beta-alanina zawarta w suplemencie od Amix Nutrition, jest znacznie wydajniejsza niż podstawowa forma oferowana przez konkurencję. Sięgnij po najwyższe laury i pokonaj kolejne granice dzięki codziennej dawce CarnoSyn. 

amix carnosyn

amix carnosyn


 

Czym jest Beta-Alanina?

Beta-alanina jest organicznym związkiem chemicznym, który jest endogennie wytwarzany w wątrobie. Jednak ilość naturalnie produkowanej beta-alaniny jest zbyt niska do zapewnienia pożądanego działania. Zalicza się ją do aminokwasów niebiałkowych, jest izomerem konstytucyjnym alaniny należącej do α-aminokwasów. Oznacza to, że w przeciwieństwie do większości aminokwasów, Beta-alanina nie wchodzi w skład białek. Jednak jej funkcja jest również niesamowicie istotna. Wraz z innym aminokwasem – histydyną, która jest jednym z podstawowych aminokwasów białkowych, tworzy związek znany jako Karnozyna.

 

Czym jest Karnozyna i dlaczego nie Beta-alanina jest skuteczniejsza w podniesieniu jej poziomu

Karnozyna jest dipeptydem, czyli substancją składającą się z dwóch reszt aminokwasowych połączonych wiązaniem peptydowym (β-Alanina + L-Histydyna). Jest magazynowana głównie w mięśniach szkieletowych i w mniejszej ilości w sercu oraz mózgu. Jedynym sposobem na jej naturalnie podniesienie jest suplementacja Beta-alaniny, najlepiej w formie suplementu CarnoSyn AMIX. Suplementacja samej karnozyny, pomimo, że wydaje się logiczna, nie daje żadnych efektów. Istnieje szereg opracowań, który udowadnia, że przyjęta karnozyna jest błyskawicznie hydrolizowana przez organizm. Jeśli chodzi o drugi składnik Karnozyny – L-Histydynę, efekty również są znikome. Jedynie całkowity niedobór Histydyny ma wpływ na poziom Karnozyny w mięśniach. Dlatego jedynym skutecznym sposobem na podniesienie jej poziomu w organizmie jest suplementacja Beta-alaniny.

karnozyna

karnozyna – CarnoSyn wspiera syntezę karnozyny w mięśniach, która działa jako bufor w stosunku do kwasu mlekowego, opóźniając próg występowania zmęczenia i poprawia niewydolności mięśni. Podwyższony poziom karnozyny w mięśniach może przedłużyć wytrzymałość, przyspieszyć regenerację, zwiększyć siłę mięśni, wyostrzyć koncentrację i zwiększyć zdolność maksymalnej wydolności.

Jak Beta-alanina AMIX CarnoSyn® wpływa na organizm

 

carnosyn beta-alanina

carnosyn beta-alanina

Przyjmowanie Beta-alaniny w formie CarnoSyn® bardzo wyraźnie podnosi poziom Karnozyny w organizmie. Jednak jakie są korzyści płynące z tego zjawiska? Karnozynę można nazwać swoistym buforem fizjologicznym znajdującym się w mięśniach. Jest odpowiedzialna za spowolnienie spadku pH podczas wysiłku fizycznego. Spadek pH jest ściśle związany z utlenianiem glukozy, która jest wykorzystywana jako źródło energii. Zbyt niski poziom pH prowadzi do wytwarzania kwasu mlekowego, który następnie zamienia się w mleczan. Ten zaś wytwarzają nadmierną ilość jonów wodorowych. W sytuacji gdy pH spadnie zbyt nisko, zablokowany zostanie rozpad glukozy a to prowadzi do “upadku mięśniowego”. W skrócie mówiąc, karnozyna hamuje rozpad glukozy co pozwala na znacznie dłuższą i intensywniejszą pracę mięśni. 

jak-działa-beta-alanina

jak-działa-beta-alanina

Działanie Beta-alaniny potwierdzone badaniami naukowymi

Beta-alaninę można śmiało zaliczyć do suplementów diety, których działanie jest niepodważalne. Z tej właśnie racji istnieje szereg opracowań naukowych potwierdzających jej skuteczność. W badaniu przeprowadzonym na elitarnych wioślarzach udowodniono, że suplementacja beta-alaniny zwiększa wytrzymałość i wydajność mięśni. Po 7 tygodniach suplementacji, stężenie karnozyny w mięśniach wzrosło o całe 37%! Następnie sprawdzono wpływ suplementu na wynik sportowy. Grupa przyjmująca beta-alaninę była o średnio 4,3 sekundy szybsza od placebo. Warto nadmienić, że przed samym badaniem ich wynik był słabszy o 0,3 sekundy.  W innych badaniach udowodniono, że beta-alanina wydłuża możliwy czas pracy mięśni. Suplementacja beta-alaniny przez grupę kolarzy wydłużyła ich czas do wyczerpania o 4% (6 sekund). Inne badanie wykazało znaczące opóźnienie zmęczenia nerwowo-mięśniowego już po 4 tygodniach suplementacji. Okazuje się też, żę beta-alanina ma pozytywny wpływ na kompozycję ciała. Co prawda to zjawisko jest prawdopodobnie związane stricte ze zwiększeniem możliwości wysiłkowych organizmu. To zaś prowadzi do zwiększenia puli spalonych kalorii na treningu. Przykładowe badania przeprowadzono na profesjonalnych zapaśnikach i piłkarzach. Okazuje się, że grupy przyjmujące beta-alaninę zyskiwały około 1 funta beztłuszczowej masy ciała w momencie gdy placebo notowały niewielki spadek. Jest to jednak raczej związane z poprawą wydajności treningowej.


 

WIĘCEJ O DZIAŁANIU BETA-ALANINY CARNOSYN (WIDEO)

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20671038

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22270875

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083385

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17136505

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21659893

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20386120

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19210788

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11139413

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12107759

 

doradca-suplementacji

opis autorski amix nutrition

Skład

Skład na 4 kapsułki: Beta-Alanina (CarnoSyn ® ) 2400 mg, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, barwnik: dwutlenek tytanu), stabilizator: hydroksypropylometyloceluloza (Methocel ® ), środki przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: Zalecana dzienna dawka to 4 kapsułki. 2 kapsułki rano po posiłku i 2 kapsułki ok. 30–60 min. przed wydolnością fizyczną.

1 opinia dla CarnoSyn 100 caps, Amix Nutrition [BETA-ALANINA]

  1. Mrówka

    Mrowi aż miło 🙂 uwielbiam to uczucie bo wiem że beta-alanina zaczyna się wkręcać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *