-5% na całe zakupy Kod: START Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny sklep Amix Nutrition

199,00 

Amix KetoLean

Suplementy na ketozę – Amix KetoLean

Amix Keto Lean to linia suplementów i odżywek – opracowana z myślą i przeznaczeniem dla osób które są, bądź planują wejśc na dietę keto. Każdy z suplementów w swoim składzie zawiera najwyższej jakości GoBHB®, egzogenne ciała ketonowe (sole kwasu beta-hydroksymasłowego) oraz tłuszcze MCT. W naszej serii znajdziesz również pyszne batoniki, gotowe zamienniku posiłków na keto czy spalacze tłuszczu, aminokwasy oraz energetyki.

amix-keto-lean-suplementy-na-ketoze

WARTO PRZECZYTAĆ

Dieta powodująca stan ketozy nie dostarcza składników odżywczych w ilościach i proporcjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania organizmu. Stąd brać się mogą niedobory pokarmowe, np. błonnika, wapnia oraz witamin i minerałów. Dość istotnym elementem związanym z brakiem odpowiednich składników odżywczych są odpowiednio dobrane suplementy.

Podczas diety nisko węglowodanowej (ketozy) wątroba „uczy się” przekształcać tłuszcze w ketony, które służą jako alternatywne źródło energii dla mózgu, serca i mięśni. Co ważne w każdym niemal suplemencie z linii KetoLean możemy znaleźć kompleks minerałów GoBHB. Sole BHB wiążą cząsteczkę BHB z minerałem, takim jak sód, wapń lub magnez. Po ich spożyciu organizm uwalnia BHB do wykorzystania jako źródło energii, podczas gdy minerały wspierają niezliczone inne funkcje organizmu, tj. nawodnienie, funkcjonowanie mięśni i krzepnięcie krwi. W składzie suplementów na ketozę AMIX doszukamy się również m.in. Medium Chain Triglycerides (goMCT™ ).


Co to jest MCT?

MCT, to średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe o dość krótkich łańcuchach węglowych. Wchłaniają się one bezpośrednio z przewodu pokarmowego do naczyń krwionośnych wątroby. Całe portfolio linii keto wyposażone jest w takie suplementy jak:

  • KETO Weigh Loss, przyspiesza odchudzanie na diecie ketogenicznej. Na bazie ciał ketonowych BHB, oleju MCT oraz L-karnityny.
  • KETO BHB, najwyższej jakości KETONY goBHB® z dodatkiem soli mineralnych. Idealne na diecie niskowęglowodanowej.
  • KETO Energy Shot, to wyjątkowy SHOT energetyczny na Keto – połączenie ketonów BHB z naturalną kofeinę ActiveTR o stopniowym uwalnaniu energii i pysznym smaku.
  • KETO Carnitine Shot 3500, to mocna L-karnityna na ketozę w wygodnej formie SHOTA. Z dodatkiem ciał ketonowych BHB oraz witaminy B6.
  • KETO Packs 30 sasz, bomba Witaminowa na ketozę. Z dodatkiem ciał ketonowych BHB, olejów MCT, soli mineralnych, Omegi 3,6 i 9, EPA, DHA, ALA, LA, OA i innych.
  •  KETO BCAA, optymalne zestawienie ciał ketonowych goBHB®, kwasów tłuszczowych MCT oraz aminowkasów BCAA.
  • KETO Powder Shake, smaczny Shake białkowy na bazie hydrolizatu, z dodatkiem egzogennych ciał ketonowych GoBHB® i sproszkowanego MCT. idealny jako zamiennik posiłku na ketozie.
  • KETO Omega 3, kwasy tłuszczowe Omega 3 powinny być nie odłącznym elementem diety osób ćwiczących jak i tych którzy ze sportem nie mają wiele wspólnego. Suplement diety „Keto Omega 3”, to doskonałe źródło kwasów tłuszczowych znanych jako EPA i DHA w ich naturalnych proporcjach.
  • KETO MCT Oil 3000 w kapsułkach, kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy. Tłuszcze MCT są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, bez tendencji do magazynowania się w ustroju w postaci tkanki tłuszczowej. Nasze MCT dostępne w wygodnej formie kapsułek.
  • KETO Coco Bar, suplement diety w postaci batonika o zwiększonej zawartości tłuszczu, o niskiej zawartości cukru, o wysokiej zawartości błonnika, bogatym źródle białka, prawdziwym kokosie i kawałkach orzechów. Dostępne w dwóch wersjach – na bazie migdałów lub nerkowców. PYSZNE!

Amix Keto Lean to zdecydowanie najbardziej rozbudowana seria suplementów pod dietę tłuszczową. Nasze Keto Suple to gwarancja certyfikowanych składników z najwyższej półki.


Dieta Ketogeniczna omówienie

Interesując się tematem diety na pewno nie raz spotkaliśmy się z różnymi jej odmianami. Samych diet jest dzisiaj naprawdę bardzo dużo i na temat każdej powstawały już filmy, książki i artykuły. Właściwie można powiedzieć, że żadna dieta nie powinna kryć przed nami tajemnic, bo wystarczy odrobina czasu i chęci, aby bez większych problemów zgłębić wiedzę dokładnie o tym, co nas interesuje. W poniższym opisie na warsztat bierzemy jedną z tych diet, która w ostatnim czasie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem i naprawdę dobrymi opiniami. Co pozwala nam myśleć, że dieta ketogeniczna jest skuteczna i warta przetestowania. Wszystko za sprawą tego, że dzięki diecie ketogenicznej uczymy nasz organizm czerpać energię z tłuszczu, a nie z cukru.

jak-działa-ketoza

jak-działa-ketoza

W bardzo dużym skrócie ketoza, bo o niej mowa to stan w którym organizm pozyskuje energię nie z cukru (glukozy), ale z tłuszczu nagromadzonego w tkankach. Stan ketozy to efektywne spalanie tłuszczu, szczególnie pożądane przez osoby odchudzające się.

Na czym polega stan ketozy?

Ketoza, to mówiąc ściśle wymuszona (za pomocą odpowiedniej diety) synteza ciał ketonowych. W stanie ketozy w wątrobie produkowane są tak zwane ciała ketonowe, które powstają między innymi w wyniku obniżenia poziomu insuliny i rozkładu tłuszczu, czyli wykorzystanie w celu wytworzenia energii nie glukozy, ale tłuszczu zgromadzonego w komórkach ciała.

Ciała ketonowe?

W stanie ketozy Twoje ciało wytwarza ciała ketonowe w przyspieszonym tempie. Ketony lub ciała ketonowe są wytwarzane przez Twoją wątrobę z tłuszczu, który jesz, a także z własnej tkanki tłuszczowej. Wyróżniamy trzy ciała ketonowe. Najważniejsze beta- hydroksymaślan (BHB), acetooctan i aceton (chociaż aceton jest technicznie produktem rozpadu acetooctanu).

Jak wywołać stan ketozy w organizmie?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów wywołania w organizmie stanu ketozy jest dieta tłuszczowa, nazywana bardzo często dietą ketogenną lub dietą keto. Jest to dieta przeznaczona między innymi dla osób chcących zredukować masę ciała, pozwalająca szybko i efektywnie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Dieta ta polega na tym, że eliminuje się z diety węglowodany przyjmowane wraz z pożywieniem i zastępuje je tłuszczami. Zmiana sposobu odżywiania wymusza syntezę ciał ketonowych i spalanie tłuszczu. Podczas gdy nadmiar węglowodanów zamienia się w tłuszcz odkładany w tkankach, dostarczanie organizmowi nadmiaru tłuszczu (przy jednoczesnym wyeliminowaniu węglowodanów) nie ma takiego efektu.

Co z niedoborem energii związanym z brakiem glikogenu?

Dieta tłuszczowa ma podobny skutek jak głodówka, a z niedoborem energii organizm radzi sobie, uruchomiając spalanie nagromadzonego w tkankach tłuszczu i to z niego czerpana jest energia. Pomimo tego, że glukoza jest podstawowym „pożywieniem dla mózgu, ketony są w stanie łatwo zaspokoić jego zapotrzebowanie energetyczne. W momencie, gdy spożycie węglowodanów jest znacznie ograniczone, twoje ciało przechodzi w stan zwany ketozą, czyli tworzą się w nim ciała ketonowe. Tym samym spożywając dużo tłuszczu, wywołuje się procesy, które przyspieszają spalanie tłuszczu wcześniej odłożonego w tkankach.

Jaki należy zachować bilans wartości odżywczych?

Zasady diety ketogennej polegają na tym, że spożywa się dziennie jedynie 8 procent białka i 2 procent węglowodanów. Resztę, czyli 90 procent dziennej diety stanowią tłuszcze.

Grid List

Wyświetlanie 1–20 z 22 wyników