-7% na całe zakupy Kod: WITAMINKI Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny dystrubutor Amix Nutrition

199,00  brakuje do darmowej wysyłki

Caffeine + Taurine 90 caps. Amix Nutrition [KOFEINA]

49,00 

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Sprawdź koszty wysyłki

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Udostępnij

Opis

Caffeine + Taurine – kofeina AMIX w kapsułkach

Potrzebujesz prawdziwego zastrzyku energii? Chcesz zawsze mieć ze sobą wsparcie dla twojego organizmu? Popraw swoją wydajność na treningu, w pracy czy podczas egzaminu. Połączone Kofeiny z Tauryną w wersji suplementu diety z linii podstawowej Amix Nutrition. Para popularnych substancji, które znajdują się w każdej szanującej się mieszance przedtreningowej czy napoju energetycznym. Sprawdzone i przebadane składniki zapewniające maksimum wydajności twoich mięśni i mózgu. Doskonała proporcja, która pozwoli Ci na wydajniejszy trening i jednocześnie zwiększa skupienie i koncentrację. Przyczynia się również do ograniczenia apetytu i skuteczniejszego spalania tkanki tłuszczowej. Kofeina AMIX świetnie sprawdzi się także jako booster twoich możliwości intelektualnych. Jeśli ciężko pracujesz nad jakimś projektem lub uczysz się do trudnego egzaminu, takie połączenie znacznie usprawni pracę twojego mózgu. Uniwersalny suplement diety, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jedna kapsułka dostarczy Ci 200 mg czystej, bezwodnej kofeiny połączonej z 400 mg tauryny! Przekrocz swoje granice dzięki Caffeine + Taurine.

kofeina a spalanie tłuszczu

kofeina a spalanie tłuszczu


 

Jak działa kofeina AMIX?

Kofeinę zaliczamy do substancji nootropowych. Określa się w ten sposób substancję, które podnoszą możliwości psychofizyczne u zdrowych ludzi. Potwierdza to tylko, że kofeina pomaga w treningu, nauce i wzmaga skupienie, oczywiście w odpowiedniej dawce. Kofeina bardzo łatwo przekracza barierę krew-mózg i właśnie wtedy zaczyna działać. Jest antagonistą receptorów adenozynowych, czyli działa całkowicie odwrotnie do nich. Tym samym, kofeina hamuje wytwarzanie nadmiernej ilości adenozyny w mózgu. Adenozyna, pomimo, że jest bardzo ważną substancją, to jej zbyt duża ilość powoduje uczucie znużenia i senność. Kofeina pozwala odblokować mózg i pracować na znacznie wyższych obrotach. Jej najbardziej znanym działaniem jest hamowanie snu, z tego też powodu poranna kawka jest tak powszechna (to bardzo dobry nawyk). Kofeina także zdolności poznawcze, co pozwala na wydajniejszą naukę lub pracę umysłową. Największe działanie ma na zdolności wysiłkowe organizmu. Przyjmowanie kofeiny na niedługi czas przed treningiem zwiększa możliwości mięśni. Wzrost wydajności odnotowano zarówno u zawodowych sportowców (aż 5% na szczeblu profesjonalnym!) jak i u amatorów. Kofeina poprawia zarówno siłę, wydolność jak i może podnosić poziom testosteronu i przyczyniać się do rozbudowy masy mięśniowej. Warto także wspomnieć, że kofeina pozytywnie wpływa na kontrolę apetytu i utratę tkanki tłuszczowej.

 

źrodła-kofeiny-suplementy

źrodła-kofeiny-suplementy

 Czym jest kofeina?

Jedna z najpopularniejszych substancji na całym świecie. Jeden z nielicznych, skutecznych i jednocześnie bezpiecznych stymulantów. Kofeina, która naturalnie występuje w ziarnach kawy i właśnie z nią jest kojarzona. Jednak kofeinę spotkasz również w herbacie (teina), guaranie (guaranina) i yerba mate (mateina). Występuje również jej farmakologiczna forma – kofeina bezwodna, która stosuje się w suplementach diety. Została odkryta w 1819 roku przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego, jednak jej początki sięgają bardziej zamierzchłych czasów. Kofeina była wykorzystywana już w epoce kamienia, gdzie ówcześni ludzie żuli nasiona i kore roślin, co dodawało im energii. Kofeina jest substancją, którą może śmiało konkurować o tytuł królowej suplementów diety. Doskonale sprawdza się w każdym sporcie, ale nie tylko tam ma swoje zastosowanie. Jej benefity posłuża każdemu człowiekowi, w końcu nikt nie pogardzi dodatkowym zastrzykiem energii. 

amix-nowe-opakowanie

amix-nowe-opakowanie


 

Czym jest Tauryna?

Drugi składnik magicznej mieszanki jest organicznym aminokwasem biogennym. Jest nierozłącznym towarzyszem kofeiny w składach napojów energetycznych i przedtreningówkach. Tauryna jest efektem degradacji cysteiny a od innych aminokwasów białkowych odróżnia ją brak grupy karboksylowej. Jej spektrum działania jest bardzo szerokie. Nie tylko ma pozytywny wpływ na koncentrację i wydajność ale również wspomaga układ pokarmowy. Suplementacja tauryny jest bardzo korzystna dla całego organizmu, twoich wyników treningowych i wydajności w pracy.

 

Jak działa Tauryna

Główna właściwość tauryny jest ściśle związana z jej biochemiczną funkcją. Polega ona na sprzęganie kwasów żółciowych zanim te zostaną wydalone z wątroby. Prowadzi to do zwiększonej produkcji soli kwasów żółciowych, co bezpośrednio wpływa na rozpuszczalność kwasów żołądkowych. Wszystko to prowadzi do usprawnienia trawienia oraz lepszego wykorzystania wartości odżywczych pokarmu. Tauryna ma również wpływ na transport kreatyny do mięśni. Jeśli chodzi o działanie związane ze wzmożoną pracą mózgu, to tauryna nie ma sobie równych. Ma bardzo duży wpływ na ilość komórek glejowych i pozostałych neuronów. Tym samym bardzo mocno ingeruję w pracę układu nerwowego. Tauryna jest neuroprzekaźnikiem i agonistą receptorów GABA(A). Jej odpowiednie stężenie zwiększa zdolności poznawcze organizmu i poprawia koncentrację. Do tego zwiększa możliwości wysiłkowe organizmu i może pozytywnie wpływać na utlenianie tkanki tłuszczowej.

tauryna jak działa

tauryna jak działa


Zobacz jak powstają suplementy Amix w kapsułkach

 

 

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22142020

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22496767

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20737165

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16886964

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21334852

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20739720

 

 

 

opis autorski amix nutrition

Dodatkowe informacje

Cena

0zł – 50zł

Skład

Skład w 1 kapsułce: Tauryna 400 mg, Kofeina 200 mg, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, kolorowy dwutlenek tytanu), środki przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: Dzienna dawka to 1 kapsułka około 45 minut przed aktywnością fizyczną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Caffeine + Taurine 90 caps. Amix Nutrition [KOFEINA]”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *