-7% na całe zakupy Kod: WITAMINKI Darmowa dostawa od 200 PLN!

Oficjalny dystrubutor Amix Nutrition

200,00  brakuje do darmowej wysyłki

Super Fiber 3 Plus 90 caps. [BŁONNIK]

89,00 

Sprawdź koszty wysyłki

Udostępnij

Opis

Super Fiber 3 Plus – błonnik Amix Nutrition

Częstym błędem osób zaczynających swoją przygodę z dietą jest jej nie odpowiednia kompozycja. Jednym z ważnych elementów, który jest niestety często pomijany jest odpowiednia ilość błonnika pokarmowego. Ten z pozoru nieznaczący czynnik może mieć ogromny wpływ na sukces twoich dietetycznych starań. Błonnik jest bardzo istotny zarówno podczas budowania masy mięśniowej jak i redukcji, jednak przy tej drugiej jego rola jest ogromna. Największym problemem utrzymania diety o ujemnym bilansie kalorycznym jest uczucie głodu, które nie każdy może znieść. Droga do doskonałej, odtłuszczonej sylwetki nie należy do łatwych, dlatego nie powinieneś jej dodatkowo utrudniać. Wysoka podaż błonnika gwarantuje uczucie sytości i pozwoli Ci ograniczyć spożycie zbędnych kalorii. Dzięki dodatkowemu błonnikowi, który znajdziesz w Super Fiber 3 Plus, możesz swobodnie osiągać zaplanowane cele sylwetkowe lub po prostu zrzucić kilka zbędnych kilogramów jednocześnie dbając o zdrowie swoich jelit.

super fiber amix błonnik

super fiber amix błonnik


 

Co zawiera Super Fiber 3 Amix?

 

Psyllium Husk

Głównym składnikiem Super Fiber3 Plus są sproszkowane łupiny nasion psyllium. Substancja bardzo często stosowana jako błonnik w wielu suplementach diety. Słowo Psyllium jest potocznym określeniem dla włókien pobranych z rośliny znanej jako Plantago ovata. Roślina, która pierwotnie pochodzi i rośnie w zachodniej i południowej Azji. Występuje także dziko na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Psyllium jest powszechnie wykorzystywany jako środek medyczny. Jest stosowana jako dietetyczny błonnik i łagodny, lecz bardzo skuteczny środek przeczyszczający. Sprawdza się zdecydowanie lepiej niż chemiczne odpowiedniki.

Poza samym przeczyszczeniem, Psyllium jest doskonałą pożywką dla bakterii jelitowych i pomaga unormować prawidłowy cykl wydzielania kału. Psyllium jest jednym z niewielu źródeł błonnika, które tak skutecznie wpływają na zdrowie jelit i stolca. Dodatkowo jest jednym z nielicznych błonników, które nawet w dużej ilości nie powodują nieprzyjemnych wzdęć. Ma również wpływ na obniżenie całkowitego poziomu cholesterolu i spadek LDL oraz pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy. Psyllium ma potencjał w zmniejszaniu apetytu przez co może skutecznie sprawdzić się w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. 

Psyllium Husk

Psyllium Husk

Chitosan

Organiczny związek chemiczny z grupy polisacharydów, który jest zaliczany do błonnika funkcjonalnego. Jest pochodną chityny, materiału, z którego zbudowane są zewnętrzne szkielety stawonogów. Powstaje na skutek jej częściowej deacetylacji. Jest materiałem szeroko wykorzystywanym w medycynie, głównie ze względu na swoje bardzo sprzyjające temu właściwości. Chitosan jest nietoksyczny, biokompatybilny i łatwo degradowalny. Jest wykorzystywany jako środek antybakteryjny, przeciwbólowy i przeciwzapalny, który ma na celu tamować krwawienie i przyspieszać gojenie ran. Jest stosowany jako błonnik funkcjonalny ze względu na swoje właściwości związane z pęcznieniem i brakiem toksyczności. 

 

Litesse® Ultra

Ostatnim składnikiem Super Fiber3 Plus jest opatentowana forma polidekstrozy – niskokalorycznego, niskoglikemicznego, specjalnego węglowodanu, który jest powszechnie uznawany za błonnik i wykazuje właściwości prebiotyczne. Patent Litesse® należy do duńskiej spółki Danesco, której właścicielem jest DuPont Nutrition & Bioscience. Błonnik o doskonałej skuteczności, który wspomoże maksymalnie pracę twoich jelit i rozwój mikroflory bakteryjnej.

 

Czym jest błonnik?

Błonnik pokarmowy to grupa różnorodnych substancji, głównie roślinnego pochodzenia, które nie ulegają trawieniu na skutek działania enzymów układu pokarmowego. Substancję zawarte w błonniku mogą mieć charakter polisacharydowy lub niepolisacharydowym. Błonnik możemy podzielić na:

  • rozpuszczalny i
  • nierozpuszczalny w wodzie.

Ten następnie dzielimy na błonnik pokarmowy, czyli zawarty w naturalnych produktach spożywczych, i błonnik funkcjonalny, czyli ten stosowany jako suplement diety. Zawiera wartość energetyczną, pomimo, że nie jest trawiony jak zwykły pokarm. Jego ładunek energetyczny wynosi około 2 kcal na każdy gram błonnika. Dziennie spożycie błonnika powinno wynosić około 20-40g. Inną normą jest 17g na każde spożyte 1000 kcal. Jest niezbędny do zachowania zdrowia układu pokarmowego i jelit. Zmniejsza wchłaniania trojglicerydów i cholesterolu, normuje rytm wypróżnień i działa jako prebiotyk przyczyniając się do rozwoju, korzystnych dla zdrowia, bakterii jelitowych.

probiotyki amix

probiotyki amix


Zobacz jak powstają suplementy Amix w kapsułkach

 

 

 

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12209371

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10966900

 

opis autorski amix nutrition

Skład

Skład w 1 kapsułce: Psyllium Husk (bakłażan) proszek 500 mg, Chitosan / skorupiaki / 150 mg, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, kolor: dwutlenek tytanu), rafinowana polidekstroza (Litesse ® Ultra), środki przeciwzbrylające: stearynian magnezu, tlenek Krzemionka

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki 2 razy dziennie przed posiłkami. Pij dużo wody. Zwiększone spożycie płynów w ciągu dnia (min. 2 l / dzień) jest bardzo ważne przy stosowaniu błonnika.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Super Fiber 3 Plus 90 caps. [BŁONNIK]”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *