-5% na całe zakupy Kod: START Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny sklep Amix Nutrition

199,00 

Glutamine + BCAA 360 caps. Amix Nutrition

99,00 

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Sprawdź koszty wysyłki

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Dokładny opis, dawkowanie i skład produktu poniżej

Udostępnij

Opis

AMIX Glutamine + BCAA w kapsułkach

Odpowiednie suplementy diety mogą wspomóc organizm podczas treningu, mając wpływ na osiągane wyniki sportowe i późniejszą regenerację czy rozwój masy mięśniowej. Dobrym przykładem suplementu, który oferuje bardzo szerokie spektrum korzyści jest AMIX Glutamine + BCAA w kapsułkach. Doskonałe połączenie Glutaminy z Aminokwasami BCAA w proporcji 1:1. Mieszanka, która przyśpieszy twoją regenerację, zwiększa przyrosty masy mięśniowej i poprawi twoje osiągi!

Jeśli ciężko trenujesz, twój organizm doznaje bardzo mocnych przeciążeń. Obolałe mięśnie po treningu to nie jedyny skutek uboczny ciężkich treningów. Wolna regeneracja może również przyczynić się do powstania urazów, które nie tylko utrudnią twój progres ale również codzienne funkcjonowanie. Dlatego jako aktywny sportowiec musisz zadbać o odpowiednią regenerację. Do tego potrzebna będzie Ci odpowiednia jakość snu połączona ze zbilansowanym, bogatym w minerały i witaminy, jadłospisem i suplementami diety. Ten ostatni czynnik może być szczególnie ważny w kontekście poprawy regeneracji. Suplementy diety to produkty, które mają uzupełnić twoją dietę o brakujące elementy, jednak to nie jest ich jedyne zastosowanie. 

amix glutamine + BCAA właściwości

amix glutamine + BCAA właściwości


Co zawier AMIX Glutamine + BCAA w kapsułkach?

Glutamina

Glutamina to aminokwas, który występuje w tradycyjnej suplementacji wszystkich zawodowych kulturystów. Jest używany jako środek mający przyspieszyć regenerację mięśni i stymulować syntezę białek mięśniowych. Zapotrzebowanie organizmu na glutaminę bardzo mocno rośnie w sytuacjach stresowych, przykładowo podczas choroby czy ciężkiego treningu. Glutamina powinna być suplementowana okołotreningowo, ponieważ wtedy organizm będzie jej najbardziej potrzebował i w ten sposób najlepiej ją spożytkuję. Glutamina to substancja o bardzo ciekawym działaniu.

Okazuje się, że wpływa na regenerację całego organizmu, przez co może być używana do ratowania życia ludzi po ciężkich urazach wielonarządowych. Ma również pozytywny wpływ na odporność i zdrowie jelit. Jest to organiczny związek chemiczny należący do podstawowych aminokwasów białkowych. Jest aminokwasem częściowo endogennym. Oznacza to, żę może być naturalnie wytwarzana przez nasz organizm. Naturalnie syntezowana jest z kwasu glutaminowego. Może być dostarczana wraz z dietą. Jej źródłami są przeróżne produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bogate w białko. Jest głównym budulcem mięśni szkieletowych, dlatego jej dostarczanie jest bardzo ważne w okresach budowania masy mięśniowej. Mięśnie szkieletowe to w aż 60% glutamina!

Glutaminy od Amix Nutrition to gwarancja najwyżej jakości.

glutaminy amix

BCAA

Skrót BCAA (ang. Branched Chain Amino Acids) odnosi się do połączenia Leucyny, Izoleucyny i Waliny, czyli aminokwasów rozgałęzionych. Cała trójka tworząca BCAA jest bardzo powszechnie stosowana jako środek mający zmniejszyć uczucie zmęczenia, wspomóc regenerację oraz budowanie masy mięśniowej jak i jej utrzymanie. Leucyna, Walina i Izoleucyna są aminokwasami egzogennymi, zwanymi również niezbędnymi. Oznacza to, że muszą być dostarczone do organizmu wraz z dietą lub suplementem takim jak Glutamine + BCAA w kapsułkach, w którym zastosowano proporcje aminokwasów 2:1:1.

 

Leucyna

LEUCYNA wzór chemiczny

LEUCYNA wzór chemiczny

to podstawowy składnik mieszanki BCAA. Jest potocznie nazywana najbardziej anabolicznym aminokwasem. Zawdzięcza to swoim unikatowym właściwościom, które pozwalają maksymalnie stymulować syntezę białek mięśniowych. Mówiąc prościej, duża ilość Leucyny pozwoli Ci skuteczniej budować masę mięśniową. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na wydzielanie insuliny przez trzustkę. Dzięki temu może doskonale przyczynić się do redukcji tkanki tłuszczowej, z racji, że insulina skutecznie pomaga w kontroli apetytu. mechanizm działania Leucyny opiera się o aktywację białka znanego jako mTOR, które indukuje syntezę białek mięśni poprzez S6K (enzym kinazy białkowej). Dzięki temu, Leucyna doskonale stymuluje, wspominany już MPS i pozwala skutecznie budować masę mięśniową.

 

Izoleucyna

IZOLEUCYNA wzór chemiczny

IZOLEUCYNA wzór chemiczny

jest drugim z elementów BCAA zawartego w AMIX Glutamine + BCAA. Podobnie jak swój poprzednik, ma wpływ na syntezę białek mięśniowych. Jednak jej główna właściwość jest związana z wychwytem glukozy oraz jej transportem do mięśni. Glukoza jest składową glikogenu, który jest jednostką energetyczną dla mięśni podczas treningu. Zwiększenie poziomu Izoleucyny pozytywnie wpłynie na zasoby glikogenu w mięśniach, dzięki czemu będziesz mógł trenować dłużej i intensywniej.

 

Walina

Walina wzór chemiczny

Walina wzór chemiczny

jest ostatnim z aminokwasów BCAA. Jej działanie jest bardzo zbliżone do Leucyny, jednak oddziałuje na organizm znacznie gorzej. Pomimo to, Walina jest jednym z niezbędnym aminokwasów EAA i elementem najbardziej anabolicznej mieszanki wśród suplementów diety.

Jak dawkować BCAA?

jak dawkować bcaa

jak dawkować bcaa


Zobacz jak powstają nasze suplementy

 

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21297567

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9124069

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9918058

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9263282

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12548294

 

opis autorski amix nutrition

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: Weź 6 kapsułek dziennie około. 30-60 minut przed aktywnością fizyczną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Glutamine + BCAA 360 caps. Amix Nutrition”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *