-7% na całe zakupy Kod: WITAMINKI Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny dystrubutor Amix Nutrition

199,00  brakuje do darmowej wysyłki

BEEF Extra Amino 360 caps. Amix Nutrition [WOŁOWE, AMINOWKASY]

99,00 

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Sprawdź koszty wysyłki

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Udostępnij

Opis

amix beef extra amino

amix beef extra amino

AMIX BEEF Extra Amino

BEEF Extra Amino to mieszanka 18 najważniejszych aminokwasów, które zostały uzyskane z hydrolizowanego białka wołowego. Stanowi doskonałe i bardzo bogate źródło cennych aminokwasów egzogennych oraz endogennych. Białko wołowe jest naturalnie bogate w aminokwasy BCAA, EAA i Glutaminę, czyli bardzo pożądane związki podczas budowania sylwetki. Warto również zauważyć, że AMIX BEEF Extra Amino to suplement diety zawierający komplet aminokwasów egzogennych zwanych również aminokwasami niezbędnymi (EAA ang. Essential Amino Acids). Ich duża dawka jest konieczna do budowania masy mięśniowej i wytwarzania pozostałych aminokwasów. Wszystko to czyni  doskonały produkt, który zmaksymalizuję twoje osiągi na treningu. Produkt został dodatkowo wzbogacony o mieszankę DigeZyme ®, która wspomoże twój układ trawienny.

digezyme enzymy trawienne

digezyme enzymy trawienne

Aminokwasy są niezbędnym elementem twojego sukcesu w kształtowaniu sylwetki. Zbyt niska podaż tych związków może być związana z upośledzeniem regeneracji, pracy i rozwoju mięśni. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią podaż pełnowartościowego białka w codziennej diecie. Jednak jeśli twoja dzienna podaż aminokwasów jest zbyt niska, to warto zadbać o suplement diety, który zdecydowanie ją podniesie.

Hydrolizowane aminowkasy wołowe

hydroliza-proces

hydroliza-proces

Główne aminowkasy zawarte w Amix BEEF

 • Alanina

Podstawowy aminokwas odpowiedzialny za wsparcie procesów energetycznych podczas wysiłku. Alanina jest endogennym aminokwasem, który jest niezbędny do odpowiedniego funkcjonowania cyklu glukozowo-alaninowego. Jest to cykl metaboliczny, w którym Alanina odpowiada za transport cząsteczek azotu pomiędzy mięśniami a wątrobą. Alanina to aminokwas niepolarny alifatyczny a jej łańcuch boczny stanowi grupa metylowa. W białkach występuje jako izomer L i stanowi około 8% reszt aminokwasowych.

 

Bardzo popularny aminokwas, który jest nagminnie suplementowany przez kulturystów na całym świecie. Główną rolą Argininy jest transport azotu w cyklu mocznikowym krebsa. Wspiera także syntezę kreatyniny. Arginina jest prekursorem tlenku azotu (NO), który jest odpowiedzialny za relaksację naczyń krwionośnych, co prowadzi do regulacji ciśnienia krwi. Podniesienie stężenia tlenku azotu ma również wpływ na uczucie pompy mięśniowej i spotęgowanie waskularyzacji. Zapewnia to doskonałe odczucia podczas treningu jednocześnie wspomagając wydajność mięśni i ich późniejszą regenerację. Arginina jest substancją o odczynie zasadowym czego powodem jest obecność grupy guanidynowej w cząsteczce. Naturalnie występuje w białkach jąder komórkowych i komórek rozrodczych. Jest produkowana endogennie przez organizm. Jedynym koniecznym warunkiem jest odpowiednia ilość proliny i kwasu glutaminowego. 

 

 • Kwas L-Asparaginowy

Znany lepiej jako Asparganina związek będący endogennym aminokwasem charakteryzującym się odczynem kwasowym. W formie soli potasowej, wykorzystuje się go do leczenia zaburzeń wzrostu u dzieci, wyczerpania psychofizycznego i rekonwalescencji po operacjach oraz ciężkich urazach. Kwas L-Asparaginowy powstaje w reakcji transaminacji ze szczawiooctanu i glutaminianu oraz w ornitynowym. Jest jednym z pośrednich produktów w cyklu mocznikowym Krebsa i uczestniczy w produkcji puryn i pirymidyn. Jest bardzo często mylony z kwasem D-Asparaginowym, który jest wykorzystywany jako booster testosteronu.

 

 • Cysteina

Endogenny aminokwas kodowany przez DNA. Cysteina jest zaliczana do aminokwasów siarkowych (Cysteina, Metionina, Homocysteina), wśród których jest najprostsza w budowie. Powstaje w reakcji transsulfuracji, czyli przeniesienia atomu, siarki z metioniny na serynę. Cała reakcja odbywa się z udziałem cząsteczki ATP (adenozynotrifosforan). Pozytywny wpływ Cysteiny na organizm jest związany z jej bezpośrednimi produktami. Na skutek jej degradacji powstaje aminokwas biogenny o szerokim zastosowaniu – tauryna oraz N-acetylocysteina, znana lepiej jako NAC. Ta ostatnia jest szeroko stosowana w profilaktyce i leczeniu wątroby. NAC jest swoistym antidotum stosowanym podczas zatrucia paracetamolem. Dodatkowo pomaga utrzymać prawidłowy poziom glutationu w wątrobie.

 

 • Glutamina

Jeden z najpopularniejszych aminokwasów, który jest powszechnie stosowany przez kulturystów jako środek wspomagający regenerację i rozwój masy mięśniowej. Wysokie dawki glutaminy są szczególnie potrzebne organizmowi w sytuacjach stresowych takich jak choroba czy trening siłowy. Duże dawki glutaminy przyśpieszają regenerację całego organizmu, w tym także mięśni. Do tego glutamina ma pozytywny wpływ na produkcję leukocytów (komórki układu odpornościowego) czy utrzymanie zdrowych jelit. Jest głównym aminokwasem, który odpowiada za budowę mięśni szkieletowych. Sama glutamina jest związkiem endogennym. Jej produkcja jest zależna od ilości kwasu glutaminowego, którego jest amidem. Występuje w postaci dwóch identycznych enancjomerów, czyli cząsteczek o bliźniaczej budowie, które się na siebie nie nakładają. Izomer optyczny glutaminy (kwas (2S)-2,5-diamino-5-oksopentanowy), to L-glutamina, czyli omawiany podstawowy aminokwas białkowy.

 

 • Glicyna

Najprostszy aminokwas białkowy z całego zestawienia. Glicyna jako jedyna nie jest czynna optycznie. Jest stosowana w celu poprawy skuteczności leków przeciwpsychotycznych, które zawierają kwas glutaminowy. Ma potencjał w zwiększaniu zdolności poznawczych i może poprawiać jakość snu. Glicyna jest aminokwasem endogennym. Jej biosynteza odbywa się przez aminotransferazę glutaminianową z glioksalanu i glutaminianu oraz przez aminotransferazę alaninową z alaniny a także z choliny i seryny. Ten ostatni sposób dotyczy jedynie ssaków.

 

 • Histydyna

Aminokwas białkowy, który jest bardzo mocno powiązany z inną substancją powszechnie stosowaną jako suplement diety – beta-alaniną. Histydyna wraz z beta-alaniną, która również jest aminokwasem tylko, że niebiałkowym, tworzy karnozynę. Karnozyna to substancja występująca w mięśniach szkieletowych gdzie pełni rolę bufora fizjologicznego. Jest wykorzystywana podczas wysiłku o charakterze beztlenowym, przykładowo treningu siłowym, do spowolnienia rozpadu glukozy. Pozwala w ten sposób na dłuższą wydajną pracę mięśni. Histydyna jest aminokwasem egzogennym o odczynie zasadowym i aromatycznym. Poza wpływem na poziom karnozyny, oddziałuje również na stężenie hemoglobiny.

 

 • Izoleucyna

Aminokwas egzogenny bardzo dobrze znany każdemu bywalcowi siłowni. Izoleucyna jest drugim ze składników popularnej mieszanki aminokwasów BCAA. Jest stosowana jako środek wspierający wzrost masy mięśniowej i przyśpieszający regenerację. Oddziałuje na syntezę białek mięśniowych i ma bardzo duży wpływ na odpowiedni wychwyt glukozy i jej transport do mięśni. Dzięki temu pozwala organizmowi na wydajniejszy i efektywniejszy trening oraz pomaga unormować poziom cukru we krwi.

 

Była Izoleucyna więc czas na Leucynę. Główny składnik mieszanek BCAA i najbardziej anaboliczny ze wszystkich aminokwasów. Leucyna jest całkowicie egzogenna a jej podaż jest niezmiernie ważna jeśli chcesz zbudować masę mięśniową. Można śmiało powiedzieć, że jest najważniejszym aminokwasem w kontekście kształtowania sylwetki. Leucyna jest aktywatorem białka znanego jako mTOR, które indukuje syntezę białek mięśni poprzez S6K (enzym kinazy białkowej). Tym samym ma ogromny wpływ na syntezę białek mięśniowych (MPS) przez co doskonale wspiera ich wzrost. Do tego wszystkiego, leucyna ma wpływ na wydzielanie insuliny przez trzustkę. Tym samym pomaga w kontroli apetytu co będzie bardzo korzystne podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Całkowicie egzogenny aminokwas, którego codzienna podaż jest niezmiernie istotna dla zachowania prawidłowego zdrowia. Lizyna jest niezbędna do budowy białek znajdujących się w mięśniach i w kościach, poprawia pracę mózgu, wspomaga wchłanianie wapnia i wchodzi w skład wielu enzymów, hormonów, przeciwciał oraz kolagenu. Uczestniczy w odbudowie tkanek, zapobiega depresji i wypadaniu włosów oraz wykazuje działanie antynowotworowe. Lizyna jest zaliczana do aminokwasów polarnych. Zawiera zasadowy łańcuch boczny, w którym pH komórki ma ładunek dodatni. W formie chlorowodorku jest częstym dodatkiem do pasz dla zwierząt.

 

Kolejny z aminokwasów egzogennych, zwanych także aminokwasami niezbędnymi. Metionina uczestniczy w wielu reakcjach metylacji i dostarcza grupy siarkowej w procesach metabolicznych. Wspiera syntezę karnityny, tauryny, fosfolipidów i lecytyny. Podobnie jak Lizyna, jest częstym dodatkiem do zwierzęcych pasz. Jest jednym z aminokwasów siarkowych, który w dużej ilości występuje w kazeinę i jajach.

 

 • Fenyloalanina

Podobnie jak swoi poprzednicy, fenyloalanina jest aminokwasem egzogennym z grupy EAA. Jest koniecznym elementem potrzebnym do produkcji innego aminokwasu białkowego – tyrozyny, która odpowiada za szereg bardzo ważnych funkcji w organizmie. Fenyloalanina posiada 2 enancjomery. L-Fenyloalanina występuje naturalnie i jest przyswajana przez organizmy żywe wraz z pożywieniem. D-Fenyloalanina jest uzyskiwana syntetycznie lub produkowana przez bakterie Bacillus Brevis, które wytwarzają naturalny antybiotyk – gramicydyna S. Fenyloalanina jest jednym ze składników amfetaminy.

 

 • Prolina

Aminokwas endogenny, który jest bardzo mocno związany z utrzymaniem zdrowych stawów. Prolina, jak i jej pochodna – hydroksyprolina, jest elementem kolagenu – białka tkanki łącznej. Przekształcenie proliny w hydroksyprolinę odbywa się przy udziale hydroksylazy prolinowej a koenzymem tej reakcji jest witamina C. Sama Prolina zwiększa stabilność stawów, wspomaga anabolizm mięśni. Jest związkiem endogennym i glukogennym, który zawiera w swojej strukturze pierścień pirolidynowy. 

 

 • Seryna

Seryna jest aminokwasem naturalnie wytwarzanym przez organizm. Odgrywa bardzo dużą rolę w budowie białek mięśni, cukrów i serynofosfatydów. Jest elementem podenzymu o nazwie proteaza serynowa, który uczestniczy w prawidłowym trawieniu białek. Seryna może pozytywnie wpływać na zmniejszenie poziomu kortyzolu, hormonu stresu. Ma także wpływ na funkcję poznawcze, pracę mózgu, układu odpornościowego i układu nerwowego.

 

 • Treonina

Przedostatni z aminokwasów egzogennych, które możesz znaleźć w BEEF Extra Amino. Treonina ma bardzo duży wpływ na pracę układu nerwowego. Pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia i odpowiada za przebieg procesów nerwowych. Ten optycznie czynny aminokwas oddziałuje także na układ trawienny i układ odpornościowy. Treonina jest bardzo powszechnie spożywana z produktami bogatymi w białko.

 

Aminokwas endogenny, który jest nieodłącznym elementem dobrych mieszanek przedtreningowych. Tyrozyna ma bardzo duży wpływ na wydajność psychofizyczną organizmu. Pełni rolę wewnątrzkomórkowego przekaźnika i jest prekursorem hormonów i innych ważnych substancji takich jak dopamina, noradrenalina, adrenalina, tyroksyna i trójjodotyronina. Tyrozyna jest zaliczana do substancji nootropowych, co oznacza, że bezposrednio wpływ na zdolności psychofizyczne zdrowych osób. Jej niedobór może prowadzić do depresji, ogólnego osłabienia i problemów z tarczycą. Łańcuch boczny Tyrozyny stanowi niepolarny pierścień aromatyczny z przyłączoną grupą karboksylową znajdującą się w pozycji para. Tyrozyna naturalnie powstaje z Fenyloalaniny, jednak istnieją prostsze sposoby na jej uzyskanie.

 

 • Walina

Listę aminokwasów egzogennych zamyka Walina, czyli trzecia składowa mieszanek BCAA (ang. Branched Chain Amino Acids). Walina w swojej strukturze bardzo mocno przypomina Leucynę. Dlatego jej działanie jest bardzo podobne do wspomnianego wcześniej aminokwasu. Jednak walina oddziałuje na organizm w znacznie mniejszym stopniu niż Leucyna. Jest jednak jednym z aminokwasów niezbędnych, który będzie nieoceniony podczas budowania masy mięśniowej i siły.

 

 • Hydroksyprolina

Wspominany już wcześniej związek, aminokwas niebiałkowy, który powstaje bezpośrednio z proliny. Hydroksyprolina różni się od swojego prekursora obecnością grupy karboksylowej. Jej początki sięgają 1902 roku kiedy została po raz pierwszy wyizolowana przez Hermanna Fischera. Hydroksyprolina występuje w dużych ilościach w żelatynie i jest głównym składnikiem kolagenu, którego stanowi ponad 13%. Stanowi około 4% wszystkich aminokwasów, dlatego występuje w organizmie w bardzo dużej ilości. Jest niezbędna do utrzymania zdrowych stawów.


Zobacz jak powstają suplementy Amix w kapsułkach

 

 

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21297567

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9124069

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2736402

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9918058

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9263282

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18271593

 

 

opis autorski amix nutrition

Skład

Skład na 6 kapsułek / 18 kapsułek: zhydrolizowane białko wołowe 3000 mg / 9000 mg, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, barwnik: dwutlenek tytanu), kompleks multienzymatyczny DigeZyme ® (amylaza, celulaza, laktaza, lipaza, proteaza neutralna bakteryjnie) 30 mg / 90 mg, stabilizator: hydroksypropylometyloceluloza (Methocel ® ), pirydoksyna HCl (witamina B6 3 mg – 214% * / 9 mg – 643% *), środki przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka

* DRHP – dzienne zapotrzebowanie

 

Średnie wartości odżywcze w 100 g:
Wartość energetyczna391 kcal / 1661 kJ
Tłuszcze<1 g
w tym nasycone<0,5 g
Węglowodany<1 g
w tym cukry0 g
Białko94,5 g
Sól<1 g

 

 

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: Dzienna dawka to 6 kapsułek 1-3 razy dziennie między posiłkami.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “BEEF Extra Amino 360 caps. Amix Nutrition [WOŁOWE, AMINOWKASY]”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *