-7% na całe zakupy Kod: WITAMINKI Darmowa dostawa od 200 PLN!

Oficjalny dystrubutor Amix Nutrition

200,00  brakuje do darmowej wysyłki

Creatine Monohydrate 500g, Amix Nutrition [KREATYNA]

(7 opinii klienta - kliknij aby zobaczyć)

59,00 

Kreatyna ma potencjał zwiększyć nasze możliwości treningowe co bezpośrednio prowadzi do wzrostu masy mięśniowej. Jest to więc suplement, który powinien znaleźć się na półce każdego pasjonata sportów siłowych.

 • 100% kreatyny, bez dodatków
 • wysoki stopień rozdrobnienia
 • ponad 100 porcji w opakowaniu 500g
 • certyfikat HPLC
 • poprawia siłę i wytrzymałość mięśniową

 

Sprawdź koszty wysyłki

Kategorie: , Tag:

Udostępnij

Opis

Kreatyna AMIX – Creatine Monohydrate

Kreatyna to prawdopodobnie najpopularniejszy, zaraz obok odżywek białkowych, suplement na rynku. Jest powszechnie stosowana przez adeptów sportów siłowych na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza dosyć unikatowemu działaniu, które w przeciwieństwie do wielu innych substancji, jest pewne. Kreatyna ma potencjał zwiększyć nasze możliwości treningowe co bezpośrednio prowadzi do wzrostu masy mięśniowej. Jest to więc suplement, który powinien znaleźć się na półce każdego pasjonata sportów siłowych.

Jak działa AMIX creatine monohydrate?

Działanie kreatyny jest oparte stricte o wspomnianą wcześniej fosfokreatynę. Na wskutek procesu zwanego fosforylacją kreatyna przekształca się w fosfokreatynę. Proces ten jest możliwy dzięki enzymowi – kinazie kreatynowej. Fosfokreatyna jest bardzo ważna dla naszego organizmu, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego. W momencie gdy mięśnie pracują w charakterze beztlenowym, przykładowo podczas treningu na siłowni, jednostką energetyczną jest ATP (adenozynotrifosforan). Podczas tego procesu od ATP odłącza się cząsteczka fosforowa tworząc ADP (adenozynodifosforan). Wtedy fosfokreatyna staje się głównym substratem do odbudowy ATP co pozwala pozwala wydłużyć beztlenowy czas pracy mięśni. Wszystko to składa się na znacznie efektywniejszy trening i pozwala nam podnieść znacznie większy ciężar. Fosfokreatyna ma wpływ na praktycznie wszystkie procesy energetyczne zachodzące w organizmie, między innymi na syntezę białek mięśniowych (MPS). Usprawnienie tego procesu pozwala organizmowi zbudować więcej masy mięśniowej. Wszystko to czyni z kreatyny doskonały dodatek dla każdej osoby trenującej sporty siłowe czy zwyczajnie chcących poprawić sylwetkę i zdrowie.

 

jak działa kreatyna

jak działa kreatyna


 

Działanie potwierdzone badaniami

Kreatyna zwiększa siłę mięśni i jest to niepodważalny fakt. Wiadomo, że efektów kreatyny nie można porównać do substancji farmakologicznych, jednak w dalszym ciągu są obiecujące. Badanie przeprowadzono na pacjentach cierpiących na zanikowe stwardnienie boczne, chorobie polegającej na zaniku i dysfunkcji mięśni. Badani suplementowali kreatynę przez okres 6 miesięcy jednocześnie wykonując dopracowany plan treningowy. Badano maksymalną siłę zgięcia stawu kolanowego i łokciowego. U niektórych pacjentów parametry poprawiły się o nawet 70%! Idealnym dowodem na to, że kreatyna definitywnie zwiększa siłę mięśni jest metaanaliza obejmująca 22 badania. Przegląd opracowań naukowych wykazał, że wzrost ogólnej siły mięśni u grup przyjmujących kreatynę był o 8% wyższy niż u placebo. Wykazano również, że osoby suplementujące kreatyne mają o 14% lepsze wyniki w wyciskaniu tego samego ciężaru na określoną liczbę powtórzeń, zaś siła jednego maksymalnego wzrosła o około 20%.

 

Czym jest amix creatine monohydrate?

Wszyscy wiedzą jak teoretycznie działa kreatyna ale czym tak naprawdę jest ten cudowny związek? Kreatyna to tak właściwie kwas β-metyloguanidynooctowy, organiczny związek chemiczny zawierający elementy kwasu octowego i guanidyny. Została odkryta w 1832 roku przez francuskiego chemika Michaela Eugène Chevreul’a. Wyszczególnioną ją z mięśnia szkieletowego, od tego pochodzi jej nazwa, po grecku “kreas” oznacza mięso. Kreatyna jest syntezowana głównie w wątrobie, w mniejszym stopniu także w nerkach i trzustce. Do jej wytworzenia potrzebne są odpowiednia stężenia 3 aminokwasów – argininy, metioniny i glicyny. Kreatynę znajdziemy również w codziennym pożywieniu. Najlepszym źródłem kreatyny jest mięso, przede wszystkim wołowina. Nasz organizm magazynuję kreatynę, 95% pokładów tej substancji znajdziemy w mięśniach szkieletowych. Kreatynę możemy podzielić na kreatynę wolną, która stanowi około 40% całkowitej kreatyny, oraz fosfokreatynę. Ta druga pokrywa 60% całkowitej kreatyny znajdującej się w organizmie i jest niezmiernie ważna dla każdego sportowca.


 

Jak dawkować kreatynę?

kreatyna-dawkowanie

kreatyna-dawkowanie

źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11677005
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14636102
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11445755

 

 

doradca-suplementacji

opis autorski amix nutrition

Dodatkowe informacje

Waga0.5 kg

Skład

Składniki: czysty monohydrat kreatyny

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: Dzienna dawka wynosi 5 g (1 miarka) około 30-60 minut przed wysiłkiem fizycznym, oraz 5 g po treningu.

7 opinii dla Creatine Monohydrate 500g, Amix Nutrition [KREATYNA]

 1. miś

  Jak mono to w dobrym stężeniu i dużo – czyli amix! za tą cene zawsze warto.

 2. mateusz

  Nie mam po niej problemów żołądkowych i to dla mnie najważniejsze. pzoatym dobra cena-jakość.

 3. Taki Sobie Klient

  Mono jak mono, kreatyna jak kreatyna, Ja to tam w sumie nie czuje żadnej rożnicy pomiędzy producentami. A tutaj cena jednak nie powala. Chyba wróce do tańszych marek jeżeli chodzi o monohydrat kreatyny, w przypadku odżywek białkowych czy gainerów na masę – rzeczywiście czuje różnicę i tutaj warto dopłacić

 4. Biały Romek

  Polecam, miałem wcześniej kreatynę olimpa mega capsy i sfd i porażka. Nie chciało się rozpuszczać, zostawał jakiś osad na dnie. Tutaj rozpuszczalność wręcz idealna i brak problemów żołądkowych. Następny do testów – creatrix 🙂

 5. Marzena T.

  5/5! nic dodać nic ująć.

 6. Fan

  mono zawsze będzie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o kreatynę. Cena do jakości wychodzi tutaj najlepiej. OD lat biore kretyne z amixa i jestem zadowolony.

 7. Trerk

  bardzo dobre rozdrobnienie, nie zostaje żadnej proszek po wymieszaniu na dnie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *