-5% na całe zakupy Kod: START Darmowa dostawa od 199PLN!

Oficjalny sklep Amix Nutrition

199,00 

Kre-Alkalyn 1500 120+30 caps. Amix Nutrition [BUFOROWANA]

(5 opinii - kliknij i zobacz)

89,00 

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger

Sprawdź koszty wysyłki

Zadaj pytanie, szybka odpowiedź messenger
Pozostałe gramatury

Dokładny opis, dawkowanie i skład produktu poniżej

Udostępnij

Opis

AMIX Kre Alkalyn – kreatyna buforowana w kapsułkach

Królowa wszystkich suplementów diety dla sportowców może być tylko jedna. I niewątpliwie na to miano zasługuje kreatyna buforowana AMIX Kre Alkalyn. Jedna z najpopularniejszych na świecie substancji, wokół której wyrosły setki mitów. Kreatyna jest jednym z suplementów segmentu A, co oznacza, że może bezpośrednio poprawiać wyniki treningowe. Do tego wszystkiego dochodzi niepodważalne, wielokrotnie przetestowane i udowodnione działanie kreatyny. Jednak jak w większości przypadków, technologia potrafi udoskonalić tradycyjne metody i poprawić ich działanie. Przykładem tego jest suplement diety Kre-Alkalyn z linii podstawowej Amix™ Nutrition.

kre-alkalyn logo

kre-alkalyn logo

Oryginalna kreatyna Kre-alkalyn

Kre Alkalyn AMIX to udoskonalona forma monohydratu kreatyny, czyli najprostszej i najlepiej przebadanej formy suplementu kreatynowego na rynku. Został opatentowany w 2002 roku przez dr Jeff’a Golini’ego. Klasyczny monohydrat kreatyny poddany jest procesowi buforowania, czyli alkalizacji związku, co znacząco zwiększa jego pH. Kreatyna uzyskana w ten sposób, jest znacznie bardziej stabilna i dociera do mięśni niezmieniona przez kwasowe środowisko układu pokarmowego. Dodatkowo, Kre-Alkalyn, nie powoduje problemów gastrycznych ani znacznej retencji wody.

kre-alkalyn właściwości

kre-alkalyn właściwości

kre-alkalyn amix

kre-alkalyn amix


 

Czym jest Kreatyna?

Organiczny związek chemiczny, który bezpośrednio zwiększa siłę, wytrzymałość a co za tym idzie masę mięśniową. Kreatyna, właściwie kwas β-metyloguanidynooctowy, jest endogennym związkiem naturalnie produkowanym w organizmie ludzkim. Powstaje z aminokwasów – argininy, metioniny i glicyny, a miejscem jest wątroba, a w mniejszej ilości również nerki i trzustka. Kreatynę można również spotkać w pożywieniu. Jej źródłem jest mięso, zwłaszcza wołowina. Mniejsze ilości znajdują się również w mięsie z królika, drobiu i wieprzowinie. Organizm magazynuje kreatynę. Tą można podzielić na wolną kreatynę, która stanowi około 40% całkowitej wartości, oraz na fosfokreatynę, około 60%. Ta druga powinna interesować Cię znacznie bardziej, ponieważ właśnie z nią związany jest mechanizm działania kreatyny. Miejscem, w którym magazynowana jest kreatyna, są mięśnie szkieletowe. Około 95% całkowitej kreatyny znajduje się właśnie w tych tkankach. Całkowita ilość kreatyny produkowana w organizmie, włączając również tą z pożywienia, zazwyczaj nie daje takich korzyści jak stała suplementacja. Z tego właśnie powodu warto włączyć kreatynę do swojej codziennej suplementacji, najlepiej jako Amix Kre Alkalyn.

jak działa kreatyna

jak działa kreatyna

Co daje i jak działa kreatyna?

Kreatyna to doskonały suplement dla każdego sportowca, zwłaszcza sportowca siłowego czy sylwetkowego. Suplementacja kreatyny ma bezpośredni wpływ na zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni. To bezpośrednio przekłada się na rozbudowę masy mięśniowej czy ilość spalonych kalorii. Badania pokazują, że suplementacja kreatyną pozwala zwiększyć siłę swojego maksymalnego powtórzenia o 8%, jednocześnie pozwalając zrobić o 14% więcej powtórzeń. Sytuacja wygląda podobnie w kwestii budowania masy mięśniowej. Mechanizm działanie tego suplementu diety, jest związany z rolą jaką odgrywa, wspomniana wcześniej fosfokreatyna. Powstaje ona z kreatyny podczas procesu fosforylacji. Ten jest możliwy dzięki enzymowi zwanemu kinazą kreatynową. Z tego powodu, zwiększenie poziomu kreatyny w organizmie automatycznie zwiększa poziom fosfokreatyny w mięśniach. Trening siłowy jest wysiłkiem o charakterze beztlenowym, podczas którego jednostką energetyczną jest ATP (adenozynotrifosforan). Ta substancja jest niezbędna do prawidłowej pracy mięśni, jednak podczas wysiłku odłącza się od niej grupa fosforanowa, na skutek czego powstaje ADP (adenozynodifosforan). W takiej sytuacji, rezerwy fosfokreatyny pozwalają błyskawicznie odbudować ATP i pracować na pełnych obrotach przez dłuższy czas. 


Zobacz jak powstają nasze suplementy

 

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14636102

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15994258

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12945830

 

opis autorski amix nutrition

Skład

Skład w 2 kapsułkach: monohydrat kreatyny o skorygowanym pH (Kre-Alkalyn®) 1500 mg, kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda, barwnik: dwutlenek tytanu), środki przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie: 2 kapsułki dziennie około 60 min. przed treningiem.

5 opinii dla Kre-Alkalyn 1500 120+30 caps. Amix Nutrition [BUFOROWANA]

 1. Mała

  cena,jakość, efekty to 3 argumenty;)

 2. Tomek

  Najlepszy i chyba jedyny patentowany krea-alkalyn na rynku w Polsce. Inne marki sprzedają kreatyną buforowaną bez certyfikatów. uważajcie na nie.

 3. Waldek

  Bardzo dobry suplement, długo szukałem tego typu suplementu ponieważ nie wiele firm ma go w swojej ofercie więc tym bardziej fajnie że amix ma u siebie coś takiego.

 4. Karol M.

  Nigdy wcześniej nie miałem tej formy kreatyny, a że próbuję różnych to postanowiłem i tą wersję spróbować, większość kreatyn kupuję z amixa dlatego tą też wybrałem z tej firmy i powiem szczerze jest naprawdę zadowolony, już mi się powoli kończy i chyba nawet zamówię sobie następną puszkę. Jeśli ktoś szuka jakiejś alternatywy dal tych najbardziej podstawowych form to polecam.

 5. Bartek

  Naprawdę dobra kreatyna faktycznie odczuwałem jej działanie wcześniej stosowałem głównie jabłczan ale ale po tej zdecydowanie fepiej się czułem, a co najważniejsze wyniki na treningu były dużo lepsze.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *